вівторок, 18 квітня 2017 р.

Мої помилки вирощування калли та бегоній, що ледь не коштували їм життя

Звичка усе та усіх загартовувати ледь не занапастила три гарні великі бульби. Але я вчасно оговталася і зараз поділюся, як правильно висадити калли навесні з цибулин та не перетворити грунт на могилку для нових квітів 

Коли я вперше побачила фото калли Purple Sensation з її глибоким фіолетовим кольором і неймовірним виглядомзрозуміла: хочу лише її. Потім - інші сорти. 

Calla Purple Sensation
 Калла Purple Sensation


Мені поталанило: поряд з домом є крамничка, де бульби калл продаються за такою ж ціною, 


як і в інтернет-магазині - 40 грн штука. Наркоманське прагнення до квітів спокусило ще на одне придбання. У моїй сумці опинились дві майбутні розкішні бегонії: рожева Камелія та димчасто-жовта з червоним Пікоті. 

Begonia Camelia
Бегонія Камелія

Begonia Pikoti
Бегонія Пікоті


Отже, мої помилки при вирощуванні калл та бегоній 


У калл та бегоній приблизно однакові умови посадки: і та, й інша квітка люблять вологу землю, щедрий полив та тепло. Але при посадці є ще й інші секрети, яких я не врахувала, бо самовпевненість та зарозумілість на той час перемогли:) 

Помилка №1. Не проростила бульби.  


Обидві рослини дуже люблять тепло. Тому їх потрібно проростити спочатку вдома, при кімнатній температурі 20, а краще 22-24 градуси, а вже потім висаджувати. Бульби треба покласти у добре освітлене й тепле місце на сантиметровий шар піску або землі, торфу та піску. Присипати на 1,5 см.  

Луковицы каллы
Бульби калли


Калли доволі довго пророщуються, до трьох тижнів, тому садівник повинен мати терпіння та натхнення. Найкраще починати з березня, але й квітень - нормально. Через кожні 2-3 дні треба оприскувати грунт з луківками, але не заливати, бо вони зіпріють. Коли вже з'явилися перші помітні пагони, бульби треба вийняти, потримати до 10 хвилин у розчині марганцю (ледь рожевого, слабкого), просушити 2-3 години і висадити, присипавши землею на 1,5-2 см. Потім грунт поступово досипати по мірі проростання пагонів.

Луковицы бегонии
Бульби бегонії
   

Горщик має бути просторий, не менше 3 літрів. Підійде й гарно вимите пластикове відро з-під фарби, як у моєму випадку:)  

Помилка №2. Закопала дуже глибоко у грунт. 


Сміливо використала стандартне правило трьох цибулин, коли над луківкою має залишатися місце ще двом. Цього робити у жодному разі не можна - бульби треба ледь присипати землею, щоб ростки могли розвиватися і дихати. По мірі того, як потроху вилазить з землі стебло, потрібно підсипати землю 

Помилка №3. Поставила у холодне місце.  


Оскільки ці сорти калл та бегоній влітку висаджують у відкритий грунт, я подумала, що вони краще загартуються, якщо зробити це відразу. Але ж, як показала практика, не на початку квітня! Добре, що трохи здорового глузду підказало мені висадити бульби у пластикові відра, щоб мати можливість їх переносити. Зверху я вкрила їх плівкою, щоб створити парову баню. Конденсат справді був, але тепла це додало небагато. Ще тиждень-два у такій бані на великій глибині - і луківки пропали б.  

Помилка №4. Залила водою.  


Прочитавши, що калли та бегонії люблять воду, я щедро поливала їх теплою водою, ледь не затопивши. У чому помилка? Перші два тижні після посадки калли та бегонії не треба поливати, лише оприскувати. І лише потім потроху підтримувати вологу, коли верхній шар грунту підсихає до 2 см. 

Посадка бегонії


Коли я зрозуміла, що моє садівництво йде не тим шляхом, почала шукати інформацію і питати порад. Я зібрала їх у вигляді ось такого екстракту. Коли перевірю, що поради дійсно працюють, опублікую реальні фото квітів і розповім про інші тонкощі догляду 

Цікаве про отруйну красу 


Виявляється, кольорові сорти калл (бульбові) вирощують не так, як білі, кореневі. Кольорові кали можна висаджувати у грунт у липні-серпні, а бегонії - не раніше червня, коли земля та повітря добре прогріються.  

Calle field


Цікаво, що калли у природних умовах ростуть цілими полями, як у нас бур'ян. Але, на відміну від мишію чи пирію, це приголомшливо красиво! Калла вважається отруйною, тому бажано працювати з бульбами в резинових рукавичках.  

Цю публікацію у відкорегованому вигляді можна прочитати на сайті: Мої 4 помилки пророщування калли та бегоній 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Звідки береться фітофтороз помідорів і як їх захистити?

Фітофтороз помідорів – це грибкова хвороба. Як захистити томати від противного грибка і що робити, якщо вони вже вражені чорними й бури...